Ekşisu

Kaplıcalar

Erzincan Jeotermal Yaşam Merkezi Kaplıcaları

Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde bulunan Erzincan şehir merkezine 10 km, Ekşisu mesire alanına 1 km mesafede yer almaktadır.

İl Dışından ve Erzincanlı hemşerilerimizin büyük rağbet gösterdiği kaplıcalar 470 x 380 cm ebatlarında 12 yeni havuz, ve her Ünitede ayrı ayrı olmak üzere Soyunma Odası, Duş ve Wc si komplike olarak hizmet vermektedir.

Kaplıca suyumuz’ un 33 derece olan sıcaklığını güneş enerjisi yardımıyla yaklaşık 40 dereceye yükseltilmiştir. Suda ki karbondioksit ayrıştırılarak, oluşabilecek olum-suzluklar ortadan kaldırılırken, ayrıştırılan kar-bon dioksit ekonomiye kazandırılacak olan Fabrika için ise Kalkınma Bakanlığına projeleri sunularak yatırım planlarına eklenmesi sağlandı. Son teknolojinin kullanıldığı havuzlarda ki su her kullanımda değişmektedir.

Erzincan kaplıcaları şifa dağıtıyor

Erzincan Belediyesi tarafından işletilen kaplıcada; kabinler isteğe göre aileler, kadınlar ve erkekler için özel olarak ayrılabilmektedir.

Ulaşım: Erzincan (Ekşisu) kaplıcalarına şehir merkezinden karşılıklı sefer düzenleyen Belediye özel halk otobüsleri ile gidilebilmektedir.

Adres: Erzincan-Erzurum Karayolu Üzeri Ekşisu Mevki-Erzincan

Telefon: 0446 2314424

Telefon: 0446 2314425 nolu telefonlarda kaplıca hakkında bilgi alabilirsiniz.

Telefon: 444 9 024

E-Posta: bilgi@erzincan.bel.tr

· Ayarlanabilir Su Seviyesi
· Her Kullanıcı İçin Yeniden Dolum

Erzincan Ekşisu Mesire Alanı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu